1

Студенти Високе школе примењених струковних студија из Врања на овогодишњем наградном конкурсу „Еко-пакет“, освојили су прво место у категорији средњих и високих школа.

Еко-пакет пројекат одржава се под покровитељством Тетра Пак компаније већ пету годину за редом, а могућност учешћа имају школе у Србији које су укључене у међународни програм „Еко-школе“. Висока школа примењених струковних студија из Врања на овом наградном конкурсу учествује по трећи пут, а већ други пут студенти оствајају прво место.

Тема наградног конкурса била је „Биодиверзитет“, а задатак учесника је био да фигуром од употребљене Тетра Пак амбалаже представе овај појам. Инспирисани богатством флоре и фауне наше земље али и потребом очувања биолошке разноврсности студенти са својим ментором, др Јованом Џољић, направили су победничку фигуру „Пробуди се“.

2

3